آرام پز

احتمالا اگر شما خانمی خانه دار باشید که دلتان بخواهد با تمام کمبود وقتتان خورشی خوب و جا افتاده بر سر سفره تان باشد، آرام پز وسیله محبوب شما خواهد بود.

آرام پز حاوی المنتی که به آرامی حرارت را به دیواره های قالب داخلی دستگاه که مواد غذایی درون آن قرار دارد منتقل می کند و دما را تا ۸۰ الی ۹۰ درجه ی سانتی گراد کنترل کرده و بالاتر نمی برد. به همین دلیل است که خورش شما در مدت طولانی و به آرامی می پزد و جا می افتد. به دلیل دمای پایین آرام پز و نرساندن غذا به نقطه ی جوش باعث می شود تا هیچ وقت به مقدار زیادی آب تبخیر نشود و به اصطلاح عامیانه آب غذا کشیده نشود.

اینکه شما می توانید با خیالی آسوده آرام پز خود را روشن کنید به سر کار بروید یا به کارهای بیرون از منزل خود بپردازید بدون اینکه نگرلن سوختن غذا یا آتشسوزی باشید از محاسن آرام پز است. همچنین می توانید شب تا صبح که هزینه ی برق کمتر است خورش خود را داخل آرام پز بار بگذارید تا صبح قبل از رفتن به محل کار خورشتان آماده باشد.

اما ذکر این نکته مهم است که پختن مواد غذایی چون حبوبات در آرام پز به خوبی اتفاق نمی افتد به فرض مثال نمی توان صبح مواد یک آش رشته را داخل آرام پز ریخت و در ظهر انتظار داشتن آشی خوب طبخ شده را داشت. برای پخت این گونه غذاها بهتر است که حبوبات را از قبل پخت و همراه بقیه مواد داخل آرام پز ریخت. در اصل آرام پز در ان مواقع بیشتر به جا افتادن غذا کمک می کند.

به گفته ی سایت "زودی":

آشپزی برای مدت طولانی و در دمای پایین باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود در غذا می شود و برخی از باکتری های مضر مواد غذایی در حرارت های پایین از بین نمی روند.

آرام پز پارس خزر وآرام پز فلراز بهترین برندهای آرام پز است که ایرانیان رضایت کامل از آن ها داشته اند.

 

آرام پز مجهز به وای فای

wifi 

اگر شما خانمی شاغل هستید؛ احتمالا آرام پز جزء مهم ترین وسایلی است که برای طبخ غذا به آن فکر می کنید٬ تا زمان برگشتن به منزل غذایی جا افتاده و آماده داشته باشید.
اما همیشه نگرانی هایی در مورد استفاده از آرام پز وجود دارد. به تازگی برند BLACK&DECKER  آرام پزی را تولید کرده که با استفاده از wifi به راحتی می توان آن را کنترل کرد.
به این صورت که آرام پز مجهز به wifi است. آن را به مودم منزل متصل کرده، اپلیکیشن مربوط به آن را نیز در موبایل خود (سیستم عامل اندروید یا ios ) نصب می کنید و به راحتی می توانید هرجا که باشید آرام پز را کنترل کنید. اپلیکیشن قادر است زمان بندی آرام پز و تنظیمات مربوط به دمای آن را کنترل کند.
این وسیله برای خیلی از خانم های خانه دار مطلوب است.

 

چند نکته در مورد استفاده از آرام پز

  • گوشت خام را در آرام پز نپزید. بهتر است برای طعم بهتر گوشت، آن را تفت بدهید سپس به غذای خود در آرام پز اضافه کنید.
  • از گوشت های بدون چربی و سینه مرغ برای پخت در آرام پز استفاده نکیند، این گوشت ها برای کباب کردن مناسب ترند. در عوض با تفت دادن گوشت خورشی، گردن، ماهیچه و شانه و پختن آن ها در آرام پز، گوشتی لذیذ و آبدار خواهید داشت.
  • همان طور که هنگام دم انداخن برنج درب قابلمه را برنمیدارید، همین کار را با آرام پز هم انجام ندهید. آرام پز هم با حبس کردن گرما و بخار غذا را می پزد، وقتی درب آن را برمیدارید و مدام غذا را تست می کنید باعث می شود که دستگاه عملکرد مناسبی نداشته باشد.
  • فراورده های لبنی را آخر سر به غذا اضافه کنید. در غیر این صورت لبنیات موجود در غذا به صورت دَلَمه دَلَمه خواهد شد.

 

پلوپز

خیلی ها برایشان برنجی که به صورت کته طبخ شده باشد خوشمزه تر و دلچسب تر است. کته کردن برنج یک جورهایی در وقت هم صرفه جویی می کند. اما برنج کته شده آن شکل و شمایل مجلسی را برای سفره ی مهمان ندارد.

با این توضیح بهترین وسیله ای که می تواند این موضوع را پوشش دهد و در زمانی کمتر نسبت به برنج آبکش شده، با ظاهری شیک تر و حفظ سبوس و نشاسته ی برنج، برنجی باب میل به شما تحویل دهد پلوپز است.

تا مدت ها پیش پلوپزها تهدیگی درست نمی کردند اما این روزها به دلیل محبوبیت تهدیگ میان ایرانی ها تولید کنندگان این موضوع را مد نظر قرار داده اند که برنجی با تهدیگ خوب بتوان طبخ کرد. وقتی صحبت از تهدیگ در پلوپز می کنیم قطعا منظور ما تهدیگ نان و سیب زمینی نیست که تنها از طریق آبکش کردن برنج می توان آن را درست کرد.

از محبوبترین پلوپزها در ایران می توان به پلوپز پارس خزر، پلوپز تفال، پلوپزفلر و پلوپز فیلیپس اشاره کرد.

 

سرخ کن

زمانی که همه ی ما به راحتی در تابه های خود مواد غذایی را سرخ می کردیم وسیله ای به بازار عرضه شد که به زودی در بسیاری از آشپزخانه ها دیده شد. وسیله ای که تحت عنوان سرخ کن برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده می شد.

این دستگاه حاوی مخزنی است که توسط المنت داغ می شود و حرارت را به روغن داخل مخزن انتقال می دهد. سرخ کن مواد غذایی را به صورت یکدست و با ظاهری خوب سرخ می کرد،.

اما موضوعی که راجع به سرخ کن قابل توجه است و باعث شد به زودی جایش را دوباره به روش سرخ کردنی معمولی بدهد نخست این بود که وقتی مواد غذایی در سرخ کن سرخ می شدند روغن زیادی را جذب می کردند. مورد بعدی این است که لازمه ی سرخ کردن در سرخ کن ریختن حجم زیادی روغن داخل مخزن است. روغنی که ممکن بود چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد. موضوعی که بارها پزشکان و کارشناسان تغذیه از مضرات آن گفتند و بر منع آن تاکید کرده اند. با تمام این صحبت ها هنوز سرخ کن محبوب برخی از بانوان است. اما با توجه به دلایل ذکر شده محبوبیت سرخ کن به میزان اوایل ورودش به بازار ظروف پخت و پز نیست.

از جمله برندهای معروف سرخ کن در بازار سرخ کن تفال، سرخ کن فیلیپس، سرخ کن مولینکس و سرخ کن دلونگی است.