هنگامی که ظروف تفلون با نچسبی خوب در صنعت ظروف پخت و پز وارد بازار شدند با سرعت عضو ثابت آشپزخانه ی منازل شدند. این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه صحبت های ضد و نقیضی در مورد تهدید سلامتی توسط تفلون به گوش رسید. در این راستا ظروفی با پوشش سرامیک عرضه شدند و به نظر می رسید به دلیل بهداشت و سلامت کامل آن ها گزینه ی خوبی برای جایگزینی تفلون باشند. اما موضوعی که بعد از مدتی در مورد ظروف سرامیکی مطرح شد از بین رفتن نچسبی این پوشش بعد از مدتی استفاده بود. پس ازیک مدت که از سرویس قابلمه سرامیکی استفاده می شود، بدون اینکه تغییری در ظاهر پوشش آن ها ایجاد شود نچسبی تابه ها و قابلمه ها رفته رفته کمتر می شود.

چند دلیل برای انتخاب سرویس قابلمه گرانیتی

مشکلات ناشی از استفاده ی تفلون و سرامیک موجب شد محصولی که مزایای هردو را پوشش دهد و معایب آن حداقل ممکن باشد وارد بازار شود، گرانیت بهترین گزینه برای این اتفاق بود. اینکه چرا گرانیت بخریم؟ سئوالی است که برای خیلی ها پیش می آید. ما در ادامه چند دلیل جهت این انتخاب برای شما ارائه می دهیم.

  1. گرانیت نچسبی خوب و مناسبی دارد و مانند سرامیک دچار مشکل از بین رفتن نچسبی نمی شود.
  2. گرانیت ظاهری زیباتر از تفلون و سرامیک دارد.
  3. به دلیل ظاهر گرانیت که به صورت دانه های رنگی است، اگر آسیبی به پوشش وارد شود مانند تفلون ظاهر ناخوشایندی به خود نمی گیرد.
  4. گرانیت از بهداشت و سلامت مناسبی برخوردار است و نگرانیِ تهدید سلامتی برای کسی که در قابلمه گرانیتی آشپزی می کند وجود ندارد.

 

سرویس قابلمه گرانیتی

دلایل فوق تنها در صورتی می تواند دلایل مفیدی برای انتخاب شما باشد که شما برندی معتبر و با کیفیت را برگزیده باشید. اگر سرویس قابلمه گرانیتی که شما برای آشپزی انتخاب می کنید استاندارد نباشد و با اصول بهداشتی مناسب تولید نشده باشد به هیچ عنوان نباید خریداری شود و قطعا سلامتی را به خطر خواهد انداخت.

نکته ی قابل توجه جهت انتخاب هر نوع ظرفی برای آشپزی حتی سرویس قابلمه گرانیتی:

همان طور که در یکی از مقاله ها مفصل توضیح دادیم این روزها دستفروش هایی سرویس قابلمه با پوشش های مختلف از جمله سرویس قابلمه گرانیتی و بسیار ارزان عرضه می کنند که برای سلامتی بسیار خطرناک هستند. چراکه هیچ کدام آن ها پوشش واقعی گرانیت، سرامیک و تفلون نیستند و پوشش آن ها عمدتا رنگ سیلیکونی است که برای سلامتی بسیار مضر است.