از آنجا که سرویس های گرانیتی تابان یکی از محصولات پر فروش این روزها به حساب می‌آید، تصمیم گرفتم به بررسی این محصول بپردازم.
حتما عده ای از شما دوستان عزیز به مطالبی که عرض می‌کنم کم و بیش برخورد کردید ولی می‌خواهم کمی دقیق تر و علمی تر به بررسی این کالا بپردازم.

 

بسته بندی تابان

در نگاه اول جعبه مستطیل شکل آن را می‌بینیم که رنگ روی آن از طرح گرانیت الهام گرفته است. دسته پلاستیکی آن حمل جعبه را ساده می کند ولی وزن حدود ۸ کیلوگرمی آن ممکن است برای خانم ها کمی سنگین باشد.

محتوای بسته‌ی تابان


داخل جعبه سرویس گرانیتی تابان، سه قابلمه ۲۲ و ۲۶ و ۳۰ وجود دارد که البته طبق سنت قدیمی تابان قطر بیرونی آن هاست، قطر داخلی ظروف ۲۰ و ۲۴ و ۲۸ است. هر کدام درب شیشه ای ساده و شفافی دارند، کیفیت درب با وجود زه استیلی که دارد بالاست. همچنین یک تابه ۳۰ به قطر داخلی ۲۸ همراه درب آن مؤید اینست که سرویس مناسب خانواده ۳ تا ۵ نفره است. البته مکمل این قبیل سرویس ها تابه های تکدسته کوچک تر و قابلمه های سایز ۱۶ تا ۲۰ است ولی سایزهای موجود در این سرویس مناسب طبخ هر نوع غذایی در خانواده شماست و مناسب استفاده روزمره است.

رنگبندی و ظاهر سرویس

قابلمه گرانیتی تابان

سرویس در سه رنگ: طوسی گرانیتی، قرمز گرانیتی و مشگی گرانیتی عرضه شده که شاید در نگاه اول این رنگ بندی دل چسب و زیبا به نظر نرسد و تنوع رنگ زیادی در سرویس های گرانیتی تابان به چشم نیاید ولی این رنگ ها برای همخوانی و هماهنگ کردن اکثر آشپزخانه ها می‌تواند مناسب باشد.

در واقع «تابان» همچنان سنت سی ساله خود در حفظ ظاهر سنتی و مستحکم ظروف خود را حفظ کرده است. طی سال های گذشته سیاست شرکت تابان به گونه ای بوده که بیشتر از ظاهر، به کیفیت محصولات خود توجه داشته! مزیت این کار ارتقای کیفیت با وجود پایین نگه داشتن قیمت است و عیب آن عدم طراحی ظروف مدرن! البته به تأیید اکثر مصرف کنندگان این سرویس و اصولا محصولات تابان، دوام و نچسبی شان عالیست. خلاصه اگر می خواهید هر روز یک یا دو بار در قابلمه تان غذا بپزید و چند سال هم از آن استفاده کنید، گرانیت تابان از بهترین هاست.

بررسی جزئی تر سرویس قابلمه گرانیتی تابان

پس از بررسی کلیات ظروف، کمی دقیق تر به بررسی یک قابلمه میپردازیم:

رنگ بیرون آن از خانواده رنگ های سیلیکونی مقاوم به حرارت است که در ظروف ایرانی کمتر استفاده می شوند و عموما در ظروف خارجی کاربرد دارند، چون مواد اولیه این نوع رنگ ها گران هستند. پس نکته مثبتی است که رنگ بیرون ظرف عمر طولانی بدون تغییر رنگ آنچنانی در دراز مدت داشته باشد، البته بهتر است مراقب باشید شعله گاز آنقدر زیاد نباشد که از کف فلزی ظرف تجاوز کند، تا لبه پایینی قابلمه دیرتر تغییر رنگ دهد.

 

دستگیره ها طراحی ساده ای دارند ولی با استحکام و قابل اطمینان هستند. بر خلاف باکالیتی ها که شل می شوند یا در اثر حرارت بو می دهند، این دسته ها سال ها سالم می مانند. دستگیره ها موقع پخت غذا داغ می شوند ولی می توانید در فر هم از آن ها استفاده کنید. برای برداشتن ظرف داغ حتما نیاز به دستگیره پارچه ای داریم.

لبه های ظرف با دوام است و لبه ی فرم دار آن باعث می شود حتی در صورتی که ظرف زمین بیافتد، کج شدن یا تورفتگی رخ ندهد. خلاصه جان سخت است!

پوشش داخلی ظرف واقعا نچسبی خوبی دارد، منصفانه باید گفت کیفیت پوشش و دوام و نچسبی گرانیت تابان عالیست. به راحتی برنج را قالبی بیرون میاورید، سرخ کردنی ها با مصرف کم ترین روغن نمیچسبند، شستنشان واقعا آسان است و سوختگی های احتمالی غذا به سادگی پاک می شوند.

 

نکته بسیار مهم بحث سلامتی پوشش است که داشتن مهر استاندارد و رعایت اصول بهداشتی در فرآیند تولید و استفاده از مواد اولیه مرغوب در این کالا اطمینان بخش است.

در مجموع اگر کالای بهداشتی و با دوام با قیمت متوسط بخواهید؛ که چند سال برایتان کار کند٬ انتخاب خوبیست. قطعا کیفیت و بهداشت این برندهای معتبر و با سابقه را نمی توان با سرویس های ظرفی که با قیمت حدود ۱۰۰ هزار تومان توسط دستفروش ها عرضه می شوند مقایسه کرد. حالا می توان بهتر درک کرد که چرا با وجود ظاهر ساده، محصولات گرانیتی تابان از محبوبیت بالا برخوردار است.

کیفیت خوب وقیمت مناسب، راز موفقیت این تولید کننده داخلی است.