تاریخچه و موارد به کاربرده شده در محصولات برناکو

برناکو در سال ۱۳۹۰ پا به عرصه رقابت در زمینه ی ظروف پخت و پز گذاشت، این شرکت ابتدا با نام بلاکو محصول تولید می کرد. محصولات برناکو در کشور چین ساخته می شود و از همان سال واردات سرویس های قابلمه، زودپز و لوازم برقی را آغاز کرد و رفته رفته ویترین محصولات خود را کامل تر کرد و این روند همچنان ادامه دارد.

برناکو سرویس های قابلمه خود را با جنس بدنه ی آلومینیوم آلیاژی ( به اصطلاح عام، چدن) روانه ی بازار کرده است، پوشش های داخلی که برناکو برای این جنس بدنه در نظر گرفته تفلون، سرامیک، سرامیک ماربل و گرانیت است. ناگفته نماند که برناکو تنها برای تابه رژیمی از تفلون استفاده می کند. تفلونی که برناکو استفاده می کند تولید شرکت پیفلون Pfluon چین است.

نکته ی جالب توجه در محصولات برناکو این است که، قابلمه ای با پوشش داخلی گرانیت از برناکو سنگین تر ازهمان سایز قابلمه با پوشش داخلی سرامیک است، آلومینیوم آلیاژی به خودی خود سنگین است که شاید برای خریدار خیلی خوشایند نباشد.

برناکو همچنان با بدنه ی آلومینیوم آلیاژی و پوشش های ذکر شده محصول وارد بازار می کند، اما رنگ های بیرون قابلمه و تابه های برناکو با هر پوشش داخلی، از جنس رنگ سیلیکونی است که قطعا هنگام استفاده، برای جلوگیری از سوختن رنگ، احتیاطی بیشتری می طلبد.

از آنجایی که ظروف پخت و پزبا بدنه ی آلومینیوم آلیاژی دستگیره چسبیده به بدنه دارند، برناکو نیز از این قاعده مستثنی نیست، به دلیل نبودن پیچ برای بستن دسگیره، قطعا مشکل شل شدن پیچ ها و شکستن دستگیره وجود ندارد. با این حال از داغ شدن دستگیره ها به دلیل فلزی بودن هم نمی شود چشم پوشی کرد.

برناکو برای تابه هایی با دستگیره ی بلند، مانند تابه رژیمی، از دستگیره های باکالیتی استفاده می کند.

 

قابلمه گرانیتی برناکو

کف محصولات برناکو سه لایه است که باعث یکنواخت شدن حرارت در کل ظرف می شود در نوع خود نقطه ی قوت محسوب می شود.

درب هایی که برناکو برای محصولاتش استفاده می کند هم چند نوع است. برای تابه و قابلمه های سرامیکی ازدرب های شیشه ای که دور تا دورش استیل است استفاده می کند و برای تابه و قابلمه های گرانیتی هم درب شیشه ای با سیلیکونی که دور تا دور درب تعبیه شدهاست. سیلیکون درب ها نچسبیده و قابل جدا کردن است و این موضوع خیال مصرف کننده را راحت می کند تا در صورت خراب شدن واشر سیلیکونی قادر به تعویض آن باشد.

زودپز و آرام پزهای برناکو نیز با جنس بدنه ی استیل تولید می شود.

 

حضور در نمایشگاه و گارانتی برناکو

به گفته ی برناکو، این شرکت دارای  استاندارد های بین المللی SGS – TUV–GMC –ISO9001  می باشد و مدتی است اسپانسر موسسه محک است و در نمایشگاه های متعدد لوازم خانگی در شهرهای مختلف حضور داشته استT همچنین این شرکت گارانتی یک ساله برای محصولاتش ارائه می دهد.