مدتی است در برنامه های تلویزیونی به ویژه برنامه های آشپزی موضوعی مد شده تحت عنوان فروش سرویس قابلمه و ظروف پخت و پز؛ ظروفی که ادعا می کنند قیمت واقعی آن چیز دیگری است و تخفیف بسیار خوبی به مشتریان می دهند. یعنی تعداد پارچه های زیاد به ازای پرداخت پول بسیار کم. برندی به نام آگرین که تبلیغات زیادی در تلویزیون از آن پخش می شود و با قیمتی بسیار کم نسبت به تعداد پارچه های آن به فروش می رسد را حتما می شناسید، ما سعی کردیم تا شماره تماسی از آن داشته باشیم و با آن ها به صحبت بنشینیم اما متاسفانه تنها راه برقراری ارتباط با آن ها ارسال عددی به همان شماره پیامک بود و بس!

این روال برای مابقی ظروفی که از طریق برنامه های آشپزی تبلیغ شده و تعریف و تمجید می شوند هم دقیقا ادامه دارد، بسیاری از آن ها حتی برند مشخصی هم ندارند و طبیعتا دسترسی به آن ها بسیار سخت تر خواهد بود.

چندی پیش روزنامه ی دنیای اقتصاد هم در مقاله ای مفصل به این موضوع پرداخت و اشاره ی بسیار مهمی به هشدار سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نسبت به افزایش کلاهبرداری در برخی تبلیغات در رسانه‌ها کرد. ضمن اینکه ما نیز سعی کردیم در مقاله ای در قابلمه دات کام به این موضوع بپردازیم، اما ظاهرا آنطور که باید به این مسائل توجه نشد.

با توجه به اینکه هر روزه تبلیغات این چنینی بیشتر می شود برآن شدیم که مقاله ای در مورد همین موضوع بنویسم، به همین جهت صحبتی داشتیم با چند تن از کسانی که این ظروف را تهیه کرده اند و با این دست از نظرات مواجه شدیم، یکی از خریداران آگرین (خانم مرادی) در این خصوص گفت:

با تبلیغات اغراق آمیز آگرین در تلویزیون پیامکی ارسال کردم وسرویس قابلمه ی انتخابی خودم را سفارش دادم، در نهایت محصولی که به دستم رسید رنگی نبود که من سفارش داده بودم، از رنگ و این مسائل گذشته کیفیتی که از محصول دیدم دقیقا به اندازه ی مبلغ کمی بود که پرداخت کرده بودم، از طرفی درب یکی از قابلمه ها هم چفت نمیشد، تلفن پشتیبانی به هیچ وجه پاسخگو نبود، دستم به جایی بند نبود و همان سرویس را استفاده کردم، به زودی رنگ بیرونی قابلمه ها حالت خمیری به خود گرفتند، دستگیره ها بسیار بی کیفیت بودند و دقیقا مصداق هرچقدر پول میدهی همان قدر آش میخوری، بود!

 

شاید اگر این مشتری قبل از خرید تحقیق بیشتری میکرد با این مشکلات مواجه نمیشد، ساده ترین راه ممکن برای پی بردن به کیفیت یک محصول جستجوی اینترنتی است، قطعا اگر هیچ شماره ی تماس و آدرسی پیدا نکنیم اعتماد زیادی هم برای خرید نخواهیم کرد. تنها وجود یک شماره آن هم جهت ارسال پیامک و سفارش دلیل محکمی بر مناسب و مرغوب بودن جنس نیست.

یکی از خریداران سرویس قابلمه ی تبلیغ شده از برنامه ی آشپزی (خانم رضازاده) هم این گونه گفت:

سرویسی را تهیه کردم و استفاده میکنم، کیفیت مطلوبی ندارد اما تعداد پارچه های آن زیاد است و میتوانم بعد از مدتی استفاده محض تنوع سرویس دیگری تهیه کنم و چون هزینه ی زیادی پرداخت نکرده ام هزینه ی مجدد برایم امکان پذیر است.

 

زاویه دید این مشتری بسیار متفاوت بود، اما تنوع در استفاده از کالایی که با غذا و خوراک ما سر و کار دارد به چه قیمت؟ به قیمت به خطر افتادن سلامتی؟

بهتر نیست یک سرویس قابلمه ی گران تر اما با کیفیت را مدت طولانی استفاده کنیم؟

 

با جستجوی ساده در گوگل با نظر یکی دیگر از خریداران در نی نی سایت مواجه شدیم، در جواب کاربری که سئوال پرسیده آیا از برنامه ی آشپزی شبکه ی نسیم سرویس قابلمه تهیه کند یا نه اینگونه پاسخ داده:

قابلمه ارزان

 

چندی پیش هم یکی از مشتریان سایت نچسب دات کام طی برقراری ارتباط با آدی تلگرام به موضوعی اشاره کرد که تامل برانگیز است:

قابلمه ارزان

 

با توجه به صحبت هایی که شد و نظراتی که از خریداران این دست از ظروف خواندیم آیا منطقی تر نیست که قبل از تصمیم گیری برای خرید کالایی که مستقیما با سلامتی در ارتباط است کمی تحقیق کنیم؟ شاید تحلیل کردن یک سری موضوعات ساده نیز بتواند به خرید درست ما کمک کند، مثلا اینکه مواد تفلون و پوشش داخلی ظروف گران است، چگونه می شود این تعداد پارچه را با کیفیتی که تولید کننده ادعا میکند فوق العاده است و با قیمت بسیار پایین خریداری کرد؟ پس چه صرفی برای تولیدکننده دارد؟ آیا غیر از این است که ظرف کیفیت مطلوبی ندارد؟