تاریخچه ی تابان

تابان در سال ۱۳۶۱ فعالیت خود را در زمینه تولید ظروف آشپزخانه با پوشش نچسب آغاز نموده و یکی از پیشگامان این صنعت می باشد. در سال ۱۳۷۴ موفق به اخذ دو نشان استاندارد مربوط به پوشش و بدنه از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران گردید.

موارد به کاربرده شده در محصولات تابان

این شرکت تنها از آلومینیوم خالص برای تولیدات خود بهره می برد و اینکه تا به حال قابلمه ای از جنس آلومینیوم آلیاژی و دایکاستی تولید نکرده موضوعی قابل نقد می باشد. اینکه آلومینیوم خالص سبک تر از آلیاژی است حُسنی انکار ناپذیرو مهم است. اما تولید در راستای میل، علاقه و محبوبیت اکثریت جامعه موضوعی مهم تر است. کما اینکه بسیاری ازافراد طالب استفاده از قابلمه های دایکاستی می باشند.

نخستین تولیدات تابان با تابه و قابلمه با پوشش تفلون بود. شاید رنگ های چکشی که این شرکت بر بدنه ی قابلمه های خود استفاده کرد برجسته ترین موضوعی باشد که در ذهن خیلی ها، مخصوصا خانم های خانه دار نقش بسته. این برند با بیشتر مغازه های موجود در شوش و بازارهای شهرهای مختلف همکاری دارد.

این شرکت برای رنگ بدنه ی قابلمه تفلون خود از رنگ های پودری استفاده می کند که ارزان تر از رنگ های سیلیکونی است و اثر سررفتگی غذا روی آن می ماند.

اما برای بدنه ی قابلمه های سرامیکی و گرانیتی خود از رنگ های سیلیکونی بهره جسته که کیفیتی بهتر و دوام بیتشری دارند.

تابان برای پوشش های تفلون، سرامیک و گرانیت خود از مواد خوب و با کیفیتی استفاده می کند. و ارائه تمام این ها و تنوع سایزش از دیگر مزیت های تابان است. تابان قابلمه و تابه های تفلون خود را در سایزهای ۱۶ تا ۵۲ تولید می کند.

با وجود استفاده نکردن از آلومینیوم آلیاژی، شاید مهمترین نکته که در مورد مجاب کردن مشتری برای خرید محصولات تابان مطرح باشد، قیمت خوب آن نسبت به کیفیتش است که دلیل این امر را می توان درگیر تبلیغات نشدن این شرکت دانست.

علاوه بر آلومینیوم آلیاژی که به آن اشاره کردیم  موضوعی که امکان دارد مشتری را دچار تردید کند برای انتخاب تابان، ظاهر و زیبایی آن است. این شرکت از ابتدای تاسیس تاکنون تقریبا ظاهر محصولات خود را حفظ کرده و نسبت به تغییر آن انعطاف خاصی نشان نداده که این موضوع برای خریدار چندان خوشایند نیست.

قابلمه تابان

دستگیره های فلزی ظروف تابان در رقابت با برندهای دیگر که از دستگیره های باکالیتی و سیلیکونی استفاده می کنند تا حمل قابلمه از روی حرارت راحت شود، موضوعی است که به آن انتقاد می شود. البته دوام و استحکام این دستگیره ها بالاست که این هم یکی دیگر از عواملی است که تابان را به برندی پرطرفدار و با عمر طولانی تبدیل کرده است.

۷۰%
بهداشت و سلامت
۸۰%
میزان نچسبی
۸۰%
مقاومت در برابر حرارت
۸۰%
مقاومت در برابر سایش
۸۰%
مقاومت برابر ضربه
۵۰%
زیبایی
۸۰%
دوام بدنه

۸۰%
دوام رنگ
۵۰%
دوام کف
۷۰%
دوام لبه
۸۰%
دوام دستگیره
۹۰%
قیمت مناسب