رسوب کتری فرآیندی است که وقتی چای می نوشید انتهای فنجان چایتان مقداری ذره های ریز روشن که مانند خاک است می بینید و یا در انتهای کتری شما لایه ای از سنگ وجود داشته باشد از آن یاد می کنید.

ابتدا می بینید چرا این خاک و سنگ که به آن ها اصطلاحا رسوب کتری می گوییم به وجود می آیند، و سپس با دیدن فیلم زیر یاد می گیرید که چگونه این رسوب ها را از بین ببرید.

 

به وجود آمدن رسوب کتری

رسوب کتریآب مصرفی ما دارای مقداری املاح است. هنگامی که کتری پر از آب را روی شعله قرار می دهید و کم کم دمای آب بالا می رود، در راستای این بالا رفتن تدریجی دما می بینید که ابتدا حباب های ایجاد شده ریز ترند و تعدادشان کمتر است، هرچقدر که دما بالاتر می رود و آب داخل کتری به نقطه ی جوش می رسد تعداد حباب ها درشت تر و زیادتر می شوند. آب که تبخیر می شود جامدات داخل آن باقی مانده و خشک می شوند. زمانی که حباب ها درشت تر و بیشتر می شوند، یعنی در نقطه ی جوش، رسوب کتری ضربات محکمی را به دیواره کتری به خصوص کف آن وارد می کنند. چون ضربه محکم است املاح به دیواره ها و کف می چسبند.

 

سنگ کتری و خاک کتری

اما اینکه چرا در برخی کتری ها این املاح به صورت خاک در کف کتری قرار می گیرند و در بعضی کتری ها به صورت سنگ رسوب می کنند به کف کتری مربوط می شود. وقتی کف کتری سه لایه باشد، یعنی لایه آلومینیومی داشته باشد؛ چون اختلاف دما کمتر است، سرعت تشکیل شدن رسوب نیز کمتر است و چسبندگی کمتر خواهد بود، در نتیجه جامدات موجود در آب به صورت خاک در کف کتری باقی می مانند. در فیلم زیر از سایت فیلم سیما یکی از طرق رسوب زدایی را توسط پروفسور کردوانی میاموزید.