همه روزه شاهد تبلیغات وسیع در عرصه تولید انواع سرویس قابلمه با قیمت های مختلف در سطح جامعه هستیم. اما آیا این سرویس قابلمه ها کیفیت و مجوز های لازم را دارا هستند؟
پخت و پز در این سرویس قابلمه ها به بدن ما آسیبی نمیرساند و استانداردهای لازم را دارد؟

مدت هاست که پوشش تفلون با نچسبی بالا و مقاومت به سایش و مقاومت در برابر حرارت پایین در بازار موجود می باشد، و در مقابل ظروف با پوشش سرامیک با نچسبی نه چندان مطلوب و بهداشت و سلامت و مقاومت به سایش بالا هم مدتی است پا به عرصه ظروف پخت و پز گذاشته اند.اما در این بین ظروف با پوشش گرانیت توانسته اند با ترکیبی مطلوب از هر دو خاصیت ضعف های ناشی از سرامیک و تفلون را پوشش دهند.

در اینجا میخواهیم شما را با یکی از شرکت های تولید کننده انواع سرویس قابلمه، تابه و قابلمه های تک با پوشش گرانیتی آشنا کنیم. و مطابق رسم این سایت که ظروف پخت و پز را مورد واکاویی دقیق و علمی قرار میدهد و نقاط ضعف و قوت محصولات را بررسی میکند یکی از محصولات این شرکت را تحلیل کنیم. و ببینیم آیا این ادعای شرکت که این محصول از نظر کیفیت و از همه مهمتر بهداشت حرف اول را در ایران میزند درست است یا نه!

مطمئناً تا کنون اکثر شما دوستان اسم کمپانی کاندید به گوشتان خورده و با آن آشنا شده اید. اما اگه بخواهیم در مقدمه ای کوتاه به معرفی آن بپردازیم باید گفت که این شرکت در سال ۱۳۸۴رسما توسط شرکت آذین گستر شفق به بازار ظروف پخت و پز معرفی شد و در سال ۱۳۸۸ موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری از سازمان صنایع گردید.

سرویس بایو گرانیت کاندید

همان طور که گفته شد شرکت کاندید ظروف با پوشش گرانیتی تولید میکند و سرویس قابلمه های خود را نیز با نام بایو گرانیت معرفی میکند.

پوشش های بایوگرانیت از نظر مواد اولیه وفرآیند تولید، مشابه پوشش های سرامیکی می باشند که البته در مقایسه با این پوشش ها دارای ویژگی “نچسبی بیشتر” و “مقاومت شیمیایی و سایشی” بیشتری برخوردار هستند که به صورت ۴ لایه بر روی سطح آلومینیوم دایکست شده پاشش می شوند.

سرویس بایو گرانیت کاندید

سرویس بایو گرانیت کاندید دارای قابلمه هایی به سایزهای ٢٠، ٢۴، ٢٨ و ٣٢ و یک تابه دو دسته به سایز ٢٨میباشد که هر یک از قابلمه ها دارای درب پیرکس شکیل و زیبا هستند. البته این درب شیشه ای کمی سنگین است.
اما در کل این سرویس قابلمه یکی از سرویس قابلمه های کامل برای هر آشپزخانه ای است و تمامی نیازهای بانوی خانواده و سرآشپز را برای تهیه انواع غذا جوابگوست.

 

طرح ۸ وجهی بدنه آن برگرفته از قالب برند “نئوفلم” کره جنوبی است. در طراحی قوس دسته زیبایی خاصی به چشم می خورد؛ اما موقع برگرداندن برنج قالبی، این قوس کار را کمی سخت می کند. همچنین دسته ی فلزی داغ می شود و باید حتما از دستگیره استفاده شود، البته داخل سرویس یک جفت دستگیره و یک عدد پیشبند زیبا هم وجود دارد.

رنگ بیرون آن سیلیکونی و بادوام است و با داشتن رنگ های قهوه ای سوخته آبی روشن و… تنوع رنگی خوبی هم دارد.

قیمت آن ممکن است بالاتر از انواع سرویس های چینی مشابه در بازار باشد، ولی کیفیت و کارایی و نچسبی پوشش گرانیتی و از همه مهمتر بهداشت و سلامت آن توجیه خوبی برای قیمتش است و در مجموع انتخاب خوبیست.