تاریخچه ی ظرفیران

ظرفیران یکی از پیشگامان تولید ظروف پخت و پز، در سال ۱۳۵۷ پا به این عرصه گذاشت.شاید ظرفیران را بتوان یکی از برندهای باکیفیت اما بی سر و صدا دانست. برندی که هیچ وقت درگیر تبلیغات نبوده اما به لحاظ اعتماد و اعتبار، جای خوبی میان مردم و فروشندگان باز کرده.

عدم تمایل ظرفیران برای تبلیغات و فروش گسترده

محصولات این برند در مغازه های متعدد شوش بسیار کم به چشم می خورد و با فروشگاه های آنلاین و اینترنتی هم تا به امروز همکاری نداشته و در قالبی کاملا سنتی فعالیت می کند. کیفیت بسیار خوب، قیمت بالای آن را هم در پی داشته که شاید باعث شده بهترین مکان برای نمایش و فروش محصولات این شرکت، ویترین مغازه های مناطق گران و گران پسند تهران و شهرهای مختلف باشد.

موارد به کار برده شده در محصولات ظرفیران

سرویس قابلمه ظرفیران

این شرکت در حال حاضر ظروف پخت و پز خود را با بدنه ی آلومینیوم خالص و پوشش تفلون و سرامیک به بازار عرضه می کند. اینکه این برند هنوز محصولی با پوشش گرانیتی تولید نکرده موضوعی است که انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور به آن جامه ی عمل بپوشاند. ظرفیران مدتی سرویس قابلمه هایی هم با بدنه ی الومینیوم آلیاژی (دایکاستی) و پوشش سرامیک تولید کرد که چندان موفق بود و تولید آن را متوقف کرد. شاید این موضوع چشم این شرکت را برای تولیدات گرانیتی خود ترسانده باشد و ترجیحش بر آن باشد که امکانی را دیر اما با کیفیت وهمراه استقبال مردم تولید کند.

در مورد ظاهر کلی محصولات ظرفیران به چند نکته می توان اشاره کرد.

اولین نکته شاید ظاهر قدیمی و یکنواخت قابلمه و تابه های آن است که از سال های گذشته تا به امروز به قوت خود باقی مانده اند. نداشتن تنوع طرح و رنگ تولیدات این شرکت ایرادی است وارده بر آن.

نکته ای دیگر رنگ محصولات است که شرکت از رنگ های مایعیِ پلی استر استفاده می کند که دوام چندان مناسبی ندارند و روی حرارت کدر می شوند اما چون مانُور این شرکت تنها روی رنگ های تیره است این موضوع چندان به چشم نمی آید. رنگ نوک مدادی سرویس های این برند در بازار معروف است.

نکته ای که در چشم مشتری و خریدار خوشایند است لوگوی حک شده ی ظرفیران کف قابلمه ها و تابه های خود است که شیوه ی شیک و خوبی برای جلب اعتماد است.

گارانتی خوب و خدمات پس ز فروش این شرکت هم از مزیت هایی قابل توجه آن است.