هرچه رو به جلو می رویم همزمان با زیاد شدن مشغله ی افراد موضوعی که برایشان مهم می شود آسانی کارهاست. به تبع همین موضوع در مهمانی ها و مراسمی دراعیاد و ایام محرم، برای آسان کردن نذری دادن ها مهمترین کاری که انجام می شود استفاده از ظروف یکبار مصرف است. عاملی که باعث پر طرفدار شدن این ظروف شده، عدم نیاز به شست و شو وسبک بودن آن هاست. گران نبودن ظروف یکبار مصرف نیز مزید بر علت شده است.

انواع ظروف یکبار مصرف:

ظروف یکبار مصرف

تمامی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی که از آن ها استفاده می کنیم نوعی پلیمر هستند که از مشتقات نفتی بوده و عمدتا یکی از این چهار دسته اند:

  1. PE: این دسته از پلیمرها مقاومت خوب و مناسبی در برابر حرارت ندارند و در ۸۰ درجه سانتی گراد تجزیه می شوند و مواد سمی حاصل از این تجزیه سلامتی را تهدید می کند. مانند ظروف یکبار مصرف بی رنگ و کیسه نایلون های متداول که در این دسته قرار می گیرند.
  2. PP: این دسته از پلیمرها مقاومت خوب و قابل قبولی دارند و بهداشتی هستند. ولی گران تر از انواع دیگر پلیمرها هستند. لوله های سفیدی که این روزها برای لوله کشی آب شرب منازل استفاده می شوند از این دست پلیمرها هستند.
  3. PET: این دسته از پلیمرها نسبت به PE ها بهداشتی تر هستند اما بهداشت و سلامت PP ها را ندارند. برای ساخت بطری های آب معدنی از PET ها استفاده می شود که به هیچ عنوان نباید جلوی نور آفتاب قرار گیرند و فریز شوند. این پلیمرها تنها در دمای معمولی اتاق و یخچال صرفا برای خنک شدن خوب هستند، دمایی بیشتر و کمتر از این ها تهدیدی برای سلامتی به شمار می روند. خود این پلیمر ارزان است، ولی هزینه ی بازیافت این گروه از پلیمرها بسیار زیاد است که به همین دلیل با محیط زیست سازگاز نیستند.
  4. PS: این پلیمرها پلی استایرن هستند که جنسی متفاوت از دسته های قبل دارند و فومی هستند. ظروف درب داری که در رستوران ها و مراسم نذری استفاده می شوند و فوم گونه هستند از پلیمرهای PS هستند که در درمای ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد تجزیه می شوند و موجب آزاد شدن مونومر سمی می شوند که سلامتی را به خطر می اندازند. به همین علت است که ریختن غذای داغ دراین نوع ظروف یکبار مصرف به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

به طور کلی این مشتقات نفتی تا یک میزان مشخصی نسبت حرارت مقاومت نشان می دهند، و دمای بالا موجب تجزیه سریع مواد پلیمری درون ظروف می شود که سرطان زا هستند. این موضوع دقیقا اشاره دارد به غذاهای داغ که داخل ظروف یکبار مصرف می ریزیم.

توصیه ها مبنی بر این است که از ظروف یکبار مصرف برای گرم کردن غذا در مایکروویو استفاده نکنیم. در این توصیه بر غذاهای چرب و دارای روغن زیاد بیشتر تاکید می شود. چرا که ترکیب گرما، پلیمر و روغن منجر به تولید سم می گردد که عواقب بدی در پی دارد.

کبد و سینه به دلیل سم های آزاد شده توسط ظروف یکبار مصرف در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

خطرناک ترین حالت برای استفاده از ظروف یکبار مصرف، استفاده از ظروفی است که از مواد بازیافتی تهیه شده اند. این ظروف با اندکی دقت قابل تشخیص هستند. رنگی کدرتر دارند، شکننده تر هستند و دانه های تیره و ناخالصی در آن ها دیده می شود. و مهمتر اینکه بسیار ارزان هستند اما هزینه های درمانی بسیاری را در پی خواهند داشت.

ظروف یکبار مصرف گیاهی

بعد از اینکه مدتی صحبت هایی در مورد مضرات ظروف یکبار مصرف از مشتقات نفتی به گوش رسید ظروف یکبار مصرف گیاهی تولید و روانه ی بازار شد که ظاهری کاهی دارند.

بهتر است بدانید ظروف یکبار مصرف گیاهی دو نوع هستند:

  • نوع اول از این ظروف ۱۰۰% گیاهی هستند و از ساکارین تهیه می شوند، این ظروف حتی قابل خوردن هستند و کاملا تجزیه پذیرند. اما متاسفانه فعلا در ایران تولید نمی شوند.
  • نوع دوم ازاین ظروف ۳۰% الی ۷۰% تخریب پذیر هستند که از نشاسته تهیه می شوند که در بازار ایران هم وجود دارند.

در مجموع استفاده از ظروف یکبار مصرف توصیه نمی شود، اما ظروف یکبار مصرف گیاهی و ظروف یکبار مصرف کاغذی که بهداشتی تولید شده باشند ترجیح داده می شوند.

سال ها برای دادن نذری و مهمانی ها از ظروف استیل استفاده می شد. شاید راحت طلبی ارزش این را نداشته باشد که بعدا برای درمان هزینه کنیم!