فیسلر یکی از گزینه های پیش رویتان برای انتخاب خواهد بود، اگر دوستدار آشپزی کردن در ظروف استیل باشید. این شرکت تولید کننده ای آلمانی است که بیشترین مانورش روی ساخت لوازم پخت و پز از جنس استیل مرغوب است.

موارد به کاربرده شده در محصولات فیسلر

فیسلر برندی آلمانی می باشد که تولیدکننده ی قابلمه، تابه، سرویس، زودپز، کفگیر و ملاقه است و بیشترین مانورش روی جنس استیل است و جزء معدود برندهایی است که بدنه ی استیل با پوشش تفلون و سرامیک هم تولید می کند.

آلیاژِ استیلی که فیسلر استفاده می کند از نوع ۱۰/۱۸ است که دلیلی بر مرغوبیت و کیفیت استیل است.

به عنوان مهمترین نقطه ضعف قابلمه های استیل می توان به نچسبی نه چندان مناسب آن ها اشاره کرد. این برند با کف سه لایه این ضعف را تا حدی پوشش داده است. کف سه لایه، با لایه ای از چدن یا آلومینیوم باعث داغ شدن یکنواخت گرما در سطح کل استیل می شود و نچسبی آن را تا حدودی بیشتر می کند.

قابلمه استیل فیسلر

چیزی که همیشه در محصولات فیسلر جالب بوده، بدنه ی داخلیِ مدرج آن است. این درجه بندی می تواند به اندازه گیری آب و محتویاتی که داخل ظرف می ریزیم کمک کند و نیازی به پیمانه نباشد.

این شرکت قابلمه های اینداکشن که مناسب اجاق های برقی و القایی هم هستند را روانه ی بازار کرده است، اما باید گفت در ایران که استفاده از اجاق های گازی رایج است این موضوع چندان امتیاز مثبتی برای فیسلر به شمار نمی رود و این امکانِ بدون استفاده در ایران تنها منجر به گران تر بودن محصولات می شود.

فیسلر تابه هایی با بدنه ی آلومینیوم آلیاژی و استیل با روکش سرامیک هم تولید کرده، اما همچنان مشکل از بین رفتن نچسبی سرامیک  پس از مدتی استفاده از آن در محصولات این برند هم پابرجاست.

لابلای تولیدات فیسلر، تابه هایی به چشم می خورد که ظاهری چون تفلون دارند، اما فیسلر می گوید تمامی آن ها تفلون نیست و پوشش گیاهی که فقط منحصر به خودش است با نام پروتکتال پلاس به عنوان پوشش روی بعضی از تابه هایش قرارداده که حرف و حدیث های تفلون را در پی نخواهد داشت.

زودپز و قابلمه فیسلر

در مورد زودپزهای فیسلر می توان به دو نکته ی نداشتن صدا و نداشتن خطر انفجار و ایمن بودن درب ها اشاره کرد. درکل در مورد درب قابلمه و زودپز های فیسلرباید گفت که به خوبی روی دهانه ی ظرف چفت شده و مشکل تخلیه بخار ندارد و به راحتی بدون دردسر می توان آب آن ها را خالی کرد.

گارانتی فیسلر

گارانتی ۳ الی ۱۰ ساله و خدمات پس از فروشی که ارائه می دهد نقطه ی قوتی است برای فیسلر. به گفته ی مسئولین نمایندگی این شرکت در ایران، اگر زودپز ۲۰ سال پیش خریداری شده باشد و قطعه ای از آن دچار نقص شده باشد، هم اکنون فیسلر امکان تهیه ی قطعه ی جدید و ارائه ی خدمات را بابت این مشکل خواهد داشت و اگر این موضوع را که می گوید به خوبی پوشش دهد دلیلی است برای جلب اعتماد مشتری و خریدار.

با تمام این توضیحات باید گفت موضوعی که خریدار را اندکی مردد می کند برای انتخاب، گران بودن محصولات فیسلر است. این برند محصولات ارزان تری هم دارد که مواد آن ها آلمانی است و تولید آن ها در ویتنام و ترکیه صورت گرفته است.