کاندید، در در سال ۱۳۸۴رسما توسط شرکت آذین گستر شفق به بازار ظروف پخت و پز معرفی شد و این در حالی بود که برندهایی قدیمی ایرانی چون تابان، ظرفیران، زرساب و … و برندهایی خارجی مانند تفال، کرکماز، فیسلر و …  در بازار حرف های زیادی برای گفتن داشتند.

سرویس قابلمه کاندید

 کاندید فعالیتش را با تولید ظروف گرد و بیضی شروع کرد و اکنون سرویس های قابلمه ی متنوعی به بازار عرضه می کند. تمامی ظروفی که تا کنون کاندید برای پخت و پز ارائه کرده با جنس بدنه ی آلومینیوم آلیاژی است. آلومینوم آلیاژی به صورت ریخته گری در قالب هایی به شکل ظروف مورد نظر ریخته می شود تا تحت فرایندی آماده شود، از این رو دسته های محصولات تولیدی کاندید یک سره و چسبیده به بدنه هستند. این موضوع یک حسن  برای قابلمه کاندید است و اینکه مشکل شل شدن پیچ دسته وجود ندارد. اما از طرفی به دلیل عدم از استفاده از دستگیره های باکالیتی  نمی توان داغ شدن دسته ها را نادیده گرفت

قاعدتا وقتی ظرفی با جنس آلومینیوم آلیاژی که به اشتباه میان افراد چدن مصطلح شده تولید می شود، باید پوششی داخلی از جنس تفلون، سرامیک و یا گرانیت باشد که کاندید هر سه پوشش را روی بنده های آلومینیوم آلیاژی خود سوار می کند.

پوشش های سرامیکی قابلمه کاندید Excilon است، محصولی که چینی است اما کیفیت مطلوب دارد.

پوشش تفلون مورد استفاده ی قابلمه کاندید هم Pfluan چینی است با کیفیتی قابل قبول.

این روزها اعتماد زیاد و خوبی نسبت به محصولات و مواد چینی وجود ندارد اما مواد مورد استفاده ی این شرکت تا حد زیادی مطلوب است.

رنگ بدنه ای کاندید به کار می برد رنگ سیلیکونی است که نسبت به رنگ های پودری مرغوب ترند و ردی از سر رفتگی غذا روی آن نمی ماند. اما هنوز کاندید ظروفی با طرح های متنوع به بازار ارائه نکرده.

گارانتی محصولات کاندید یکساله است که روی جعبه آن ها الصاق شده است. از آنجایی که استفاده از ظروف پخت و پز با پوشش های متفاوت احتیاط های خاص هر پوشش را می طلبد از این رو مانند تمامی گارانتی های معتبر، گارانتی ارائه شده توسط این شرکت هم برای مشکلات حاصل از بی احتیاطی نیست. در صورت وَر آمدن تفلون و مشکلات این چنینی کاندید کالا را تعویض می کند.


۷۰%
بهداشت و سلامت
۸۰%
میزان نچسبی
۶۰%
مقاومت در برابر حرارت
۷۰%
مقاومت در برابر سایش
۷۰%
مقاومت برابر ضربه
۷۰%
زیبایی
۷۰%
دوام بدنه

۷۰%
دوام رنگ
۵۰%
دوام کف
۶۰%
دوام لبه
۷۰%
دوام دستگیره
۷۰%
قیمت مناسب