ظروف تفلون چند دهه پیش جهت پخت و پز جایگزین ظروفی شدند که از جنس استیل، روی و مس بوده و به خوبی در آشپزخانه ی منازل جا خوش کرده بودند. نکته ای که باعث شد ظروف تفلون مورد توجه افراد به ویژه بانوان قرار بگیرد خاصیتی از تفلون بود که بعد ها با همین عنوان هم در بازار معروف شدند: “نچسب بودنِ” آن ها.

مشکلاتی که هنگام طبخ غذا در ظروف روی معروف به روحی، ظروف استیل و مسی وجود داشت با سرویس قابلمه تفلون کاملا حل شده بود. به خصوص که قابلمه های استیل با کف سه لایه در بازار وجود نداشت و همین موضوع قابلمه های استیل را بیشتر مستعد چسبیدن می کرد که قطعا اتفاق خوشایندی برای هیچ آشپزی نیست.

از طرفی قابلمه های تفلون با پوشش داخلی تیره و کاملا متفاوت با استیل، روی و مس  بودند که ظاهر ظرف را جذاب می کرد.

تمام این نکات دست به دست هم دادند تا تفلون جایگاهی ثابت در آشپزخانه ها پیدا کند، البته ما در این مقاله راجع ظروف تفلون کاملا استاندارد صحبت می کنیم.

برندی استاندارد و بهداشتی در انتخاب سرویس قابلمه  تفلون بسیار مهم است، اینکه مطمئن باشید ظرفی که انتخاب کرده اید از مواد با کیفیت و بهداشتی و طبق اصول استاندارد تولید شده. عدم بررسی و دقت در این موضوع بعدها می تواند پیامدهایی را به دنبال داشته باشد، چرا که این روزها رنگ سیلیکونی را به جای تفلون عرضه می کنند که تهدیدی جدی برای سلامتی است.

 

نکاتی مهم در مورد ظروف تفلون

ظروف تفلون

پس از اینکه بررسی لازم را انجام دادید و سرویس قابلمه تفلونی با کیفیت خریداری کردید باید نکاتی را هنگام استفاده از تفلون مد نظر داشته باشید.

  1. قبل از اینکه برای نخستین بار از یک تابه تفلون و یا قابلمه تفلون استفاده کنید، پنبه را به روغن آغشته کنید، داخل ظرف را چرب کرده و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند، سپس ظرف را شسته و استفاده نمایید.
  2. ظروف تفلون را به هیچ عنوان با اسکاچ سخت نشویید، بهترین گزینه برای شست و شوی این ظروف اسکاچ ابری است.
  3. برای هم زدن غذایی که داخل ظرف تفلون می پزد از کفگیر، ملاقه و یا قاشق های چوبی و پلاستیکی استفاده کنید.
  4. به هیچ عنوان ظرف تفلون را به تنهایی روی اجاق گاز قرار ندهید. مثلا برای خشک کردن قابلمه تفلونی که خیس است و می خواهید در آن آشپزی کنید از اجاق گاز استفاده نکنید و با دستمالی نرم آن را خشک نمایید.
  5. برای تکه تکه کردن تهدیگ، این کار را داخل قابلمه انجام ندهید، حتی با کفگیر چوبی. چراکه خود تکه های تهدیگ که سخت هستند موجب خش انداختن کف قابلمه می شوند.
  6. به هیچ عنوان قابلمه تفلون داغ را زیر آب سرد نگیرید و بگذارید خودش به مرور سرد شود. سرد و گرم شدن آنیِ ظروف تفلون به پوشش ظرف آسیب وارد می کند.
  7. اصلا غذا را داخل ظروف تفلون به مدت طولانی در یخچال نگه ندارید.
  8. هرگز ظروف تفلون را فریز نکنید، از فریز کردن مواد خوراکی و غذاها داخل ظروف تفلون بپرهیزید.
  9. قابلمه تفلون را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید، و اگر هم این کار را کردید، قبل از استفاده ی بعدی مجددا آن را چرب کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند، بشویید و دوباره استفاده کنید.
  10. سرویس قابلمه تفلون را با پودر لباسشویی نشویید، ذرات پودر سخت هستند و موجب خط افتادن پوشش می شوند.

با توجه به این که تفلون از نچسبی بسیار خوبی برخوردار است، اگر ده نکته ی فوق را همیشه رعایت کنید می توانید تا مدت ها تفلونی خوب و همچنان نچسب در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت سرویس قابلمه تفلون شما به زودی آسیب خواهد دید و شما دیگر ظرفی با نچسبی خوب نخواهید داشت، ضمن اینکه سلامتی شما هم به دلیل وارد شدن ذرات تفلون به داخل غذایتان تهدید خواهد شد.