وقتی قابلمه غذا روی اجاق گاز است و غذای شما در حال طبخ، هوایی که در فضای آشپزخانه بوجود می آید متفاوت با سایر نقاط منزل است. مسلما بهترین وسیله برای جلوگیری ازاین موضوع داشتن یک هود در آشپزخانه است.

شاید هیچ هودی مکش ۱۰۰% نداشته باشد اما هودهای مختلفی وجود دارد که می توانند با مکش و عملکرد قابل قبولی، هوای داخل آشپزخانه را به حالت معمول و معقول نگه دارند.

مهمترین وظیفه ی هود مکش بوی غذاها، دود و چربی های حاصل از طبخ غذا است. اما هر هودی نمی تواند انتظار شما برای داشتن جوی مناسب در آشپزخانه را برآورده کند. به طور کلی می توان هودها را به دونوع تقسیم کرد: هودهایی که تصفیه کننده ی هوا هستند و هودهایی که دارای خروجی برای هوای نامناسب آشپزخانه هستند.

نوع اول، گرد و غبار و هوای آشپزخانه را مکش کرده، آن را تصفیه می کند و دوباره به فضای آشپزخانه باز می گرداند.

نوع دوم از هودها، دارای کانال خروجیِ متصل شده به فضای خارج از منزل هستند و هوای داخل آشپزخانه را به بیرون منتقل می کنند.

هر دو نوع باید در فاصله ۴۰ تا ۶۰ سانتی متری از اجاق گاز نصب شوند.

اما هودها به لحاظ مدل و عملکرد و ساختار انواع محتلفی دارند:

هود آشپزخانه

هودهای که زیر کابینت تعبیه می شوند و قدیمی هستند، فیلتر این هودها از پشم شیشه است، مکش بدی ندارند، اما صدای هود کمی اذیت کننده است.

هودهای فلت نوع دیگری از هودها هستند که صدای کمتری نسبت به نوع قبل دارند، اما باز هم میزان صدای آن ها به نوع موتورشان بستگی دارد، هودهای فلت به دلیل موازی بودنشان با اجاق تمام هوای موجود دربالای اجاق گاز را می مکند و عملکرد بسیار خوبی در مکش دارند. این هودها معمولا مجهز به سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر هستند. فیلتر این هودها معمولا از آلومینیوم است.

هودهای مورب ،شیب دار یا ۴۵ درجه نوع دیگری هستند و همان طور که از نامشان پیداست توازی نوع قبل را ندارند، همین موضوع باعث کاهش مکش آن ها نسبت به نوع قبل می شود. این هودها به دلیل ظاهری زیبا و شکیل محبوب هستند و مانند نوع قبلی مجهز به سیستم تشخیص زمان تعویض یا شستشوی فیلترهستند.

نکاتی مهم در مورد نگهداری هود:

همان طور که اشاره شد هود باید در فاصله ۴۰ تا ۶۰ سانتی متری از اجاق گاز نصب شوند.

وقتی اجاق گاز روشن است و حتی وقتی غذایی روی آن پخت می شود که دود، چربی و بو ندارد، اما بازهم موجب پراکنده شدن ذراتی در هوا می شوند که موجب آسیب هود می شوند، به همین دلیل توصیه می شود که حتی در این مواقع نیز هود را روشن کنید و روی پایین ترین دور یا درجه قرار دهید.

اگر هود شما شیشه ای است، حتما یک ساعت بعد از خاموش کردن اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

برای تمیز کردن هودهایی که جنس استیل دارند و غالبا هم شبیه به قیف برعکس هستند، از مواد پاک کننده ی مناسب استیل استفاده کنید و از دستمال یا اسکاچ زبر استفاده نکنید.

قبل از تمیز کردن هود، حتما سیم آن را از پریز برق بکشید.

به سیستم تشخیص زمان تعویض یا شستشوی فیلتر توجه داشته باشید..

همان طور که می دانید هود، به دلیل تجمع دود، چربی و رطوبت مکان خوبی برای تجمع باکتری هاست. لذا لازم است به تمیز بودن آن توجه داشته باشید، چرا که هود فاصله ی چندانی با غذایی که روی اجاق گاز در حال پختن است ندارد.