تاریخچه ی کارال

کارال در سال ۱۳۷۴ با آرمان سلامتی در جامعه توسط مرحوم دکتر سید مهدی میر محمد صادقی تاسیس گردید. اینکه سلامتی مهمترین هدف کارال انتخاب شد تنها یک دلیل داشت، عدم استفاده ی مردم از ظروف آلومینیومی معروف به روحی که در مقاله ای راجع به مضرات آن به تفصیل صحبت کردیم. کارال با تولید اولین ظروف آلومینیوم آنادایز شده (برای توضیحات کامل اینجا را بخوانید) برای اولین بار در خاورمیانه به این مهم دست پیدا کرد. از این فناوری در صنعت کشتیرانی و ساخت بدنه ی کشتی نیز استفاده می شود. اینگونه بدنه ی کشتی در برابراملاح، نمک و سنگ ریزه های موجود در آب مقاومت نشان می دهد.

موارد به کاربرده شده در محصولات کارال

همان طور که گفتیم این شرکت با تاکید بر بهداشت و سلامتی به تولید ظروف پخت و پز پرداخته و تا کنون هم صحبتی مبنی بر نقض این موضوع گزارش نشده. کارال جزو معدود تولید کنندگانی است که برای تولید محصولات خود از ورقه های آلومینیوم خالص ۳۰۰۰ استفاده می کند که نسبت به ورقه های آلومینیوم خالص ۱۰۰۰ دو برابر محکم تر است که به تبع این موضوع گران تر هم است. آنادایز کردن این ورقه ها و قرار دادن پوشش از اکسید آلومینیوم روی ظروف، آن ها را در برابر خوردگی بسیار مقاوم کرده، طوری که شستن با سیم ظرفشویی هم مشکل خوردگی در برابر سایش به وجود نمی آورد. این موضوع خیال مصرف کننده را راحت می کند که با قابلمه ای که سلامتی را به خطر نمی اندازد سر و کار دارد.

دستگیره هایی که کارال بر روی تولیدات خود استفاده می کند ار جنس باکالیت مرغوب است، شاید همین مرغوب بودن جنس دستگیره هاست  که باعث شده شل شدن پیچ دستگیره ها زیاد چشمگیر نباشد.

نگاهی به قابلمه های تولیدی کارال و قابلمه های استیل

شاید مهمترین رقیب قابلمه های هاردآنادایز از جمله محصولات تولیدی کارال قابلمه های استیل موجود در بازار باشد.

اینکه جنس بدنه ی قابلمه های آنادایز شده از جنس آلومینیوم است راجع به انتقال حرارت حرف های زیادی نسبت به استیل برای گفتن دارد. اما ناگفته نماند که چند سالی است کف های دولایه و سه لایه ای که در ظروف استیل تعبیه می کنند و لایه ای از آلومینیوم در کف آن ها قرار می دهند این ضعف را تا حد زیادی پوشش داده. مزیت دیگر این دسته از قابلمه ها سبک تر بودن آن ها نسبت به استیل است. اما علی رغم ظاهری شبیه به تفلون که دارند به هیچ عنوان نچسبی مناسبی ندارند. حتی در این باره از استیل هم پیشی گرفته اند و شاید این بزرگ ترین ضعف قابلمه های آنادایز شده من جمله تولیدات کارال باشد.

نچسب نبودن قابلمه های کارال مهمترین عاملی است که مشتری را دچار تردید می کند که با وجود بهداشت و سلامت بسیار خوب آن بابتش هزینه کند یا خیر؟! فراموش نشود که قیمت بالای محصولات این برند از جمله ایرادات وارد بر آن است.

کارال

کارال با تولید ظروف پخت و پز هاردآنادایز پا به عرصه ی ظهور گذاشت، پس از مطرح شدن و برند شدنش به عنوان تنها تولید کننده ی آنادایز تولید زودپز های استیل، ابزار آشپزخانه و کتری وقوری را در دستور کار خود قرار داد.