بدون شک وسیله ای که نیاز مبرم یک آشپزخانه مخصوصا آشپزخانه ی ایرانی می باشد قوری و کتری است، بسیاری از افراد تمایل دارند بعد از یک روز کاری سخت خستگی خود را با نوشیدن یک فنجان چای به در کنند.
از دیرباز وسیله ای که برای درست کردن چای مورد استقبال ایرانی ها قرار میگرفته سماور بود، اما رفته رفته سماور از رونق افتاد و مانند گذشته طالب ندارد. در این بین شاید بتوان کتری های شیردار و معمولی را نوعی جایگزین دانست و دلیل آن هم تعداد کم افراد خانواده هاست که طبیعتا نیازی به سماور ندارند و حجم کتری های کوچک می تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد.
اما با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی سماور ها و کتری و قوری ها جای خود را به دستگاه های چای ساز دادند. چیزی که تقریبا ده سالی است که میان ایرانی ها هم رایج شده کتری برقی و به عبارتی چایساز است.
شاید مهمترین مزیت این وسیله، صرفه جویی در وقت و فضای کمی است که اشغال می کند. در این راستا برندهای مختلف ایرانی و خارجی کتری برقی های متفاوتی را به بازار عرضه کردند که میخواهیم به بررسی یک نوع از کتری برقی کرکماز بپردازیم.

اغلب کسی که بخواهد یک کتری برقی خوب به همراه قوری مناسبش تهیه کند کرکماز جزء برندهای انتخابی فرد خواهد بود که مدل دمیکس مدل انتخابی امروز ماست؛ در نگاه اول نخستین چیزی که توجه خریدار را جلب می کند ظاهر زیبای کتری و قوری است که باعث می شود نگاه موشکافانه ای به کالا داشته باشد. سایز بهینه و مناسب کتری و قوری موضوعی است که بعد از ظاهر برای خریدار میتواند مهم باشد.

کتری برقی کرکمازسایز کتری برقی دمیکس کرکماز ۱.۷ لیتر و سایز قوری آن ۱.۱ لیتر است. جنس هردوی آن ها از استیلی مرغوب است. با اینکه جنس قوری استیل است؛ چون کف آن دو لایه است، باعث می شود چای را به خوبی قوری چینی دم کند.

دهانه ی باز کتری هم نکته ای بسیار مهم است زیرا شستن داخل قوری کاری راحت خواهد بود، با این وصف مشکل زرد یا تیره شدن قوری که معمولا نیاز به کمی ساییدن دارد حل شده است. اما نمی شود منکر این شد که شاید چای برای خیلی ها در قوری استیل حتی از نوع مرغوبش هم دلچسب نیست و این موضوعی بوده که برای تولیدکننده خیلی حائز اهمیت نبوده و کیفیت ساخت برایش الویت بالاتری داشته.

پایه ی کتری از جنس پلاستیک و سبک است که باعث می شود خریدار زیاد به محکم بودنش اعتماد نکند اما پایه از استحکام خوب و قابل قبولی برخوردار است که این نگرانی را از بین می برد.

طراحی دسته ها ارگونومیک است و با ترکیب استیل ضد زنگ و ABS مقاوم در برابر حرارت است.

گفتنی است که گردش کتری روی پایه ی حلقه های فلزی تعبیه شده روی پایه آسان است. به لحاظ کیفیت قطعات کتری برقی کرکماز مدل دمیکس میتوان گفت که عمر لوازم، دسته ها و دکمه بالاست. شاید انتظار ما از خراب نشدن زودهنگام قطعات توسط کتری برقی کرکماز به خوبی برآورده شود.

اگر از چایساز که عامل اصلی کارکرد آن برق است استفاده میکنید و میخواهید چایساز تمیزی هم داشته باشید احتمالا یکی از نگرانی های شما خیس شدن کف کتری است، این مشکل به واسطه بوق و چراغ هشدار کتری برقی کرکماز حل شده است که برای مصرف کننده خوشایند است.

 

ویژگی های مهم کتری برقی کرکماز مدل دمیکس: طراحی ارگونومیک دسته ها، سیستم صرفه جویی در انرژی، سسیستم خاموش کن اتوماتیک در وضعیت بدون آب، قابلیت گرم نگه داشتن آب و چای به مدت طولانی، قابلیت جوش آوردن اتوماتیک، دارای لامپ نئون نشانگر وضعیت، قابلیت هشدار دهنده با سیگنال شنیداری…